Lista aktualności Lista aktualności

Zielony ślad odbity w lesie

W sobotę 14 kwietnia po raz kolejny w Nadleśnictwie Karnieszewice odbyło się wydarzenie pod nazwą  „Zielony Ślad”. W tym dniu leśnicy zapraszają lokalną społeczność do wspólnego sadzenia drzew, podczas którego ze spokojem i w miłej atmosferze można porozmawiać o lasach wokół Koszalina, a także o leśnictwie.

Tym razem sadzony był buk i grab jako drugie piętro lasu, a działanie to związane jest z projektem Leśnych Gospodarstw Węglowych. Leśnicy starają się zwiększyć ilość drzew w niższym piętrze lasu, tak aby maksymalnie zwiększyć możliwość akumulacji dwutlenku węgla w roślinach drzewiastych.

Wydarzenie cieszyło się ogromną frekwencją, ponad 250 osób odwiedziło lasy leśnictwa Chełmoniewo. Największą grupę stanowili harcerze z koszalińskich drużyn ZHR, którzy wnieśli w tym dniu wspaniałą energię, uśmiech i piosenkę do pracy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, zachęcamy do częstych odwiedzin powierzchni leśnej, na której odbyło się sadzenie i sprawdzenia jak radzą sobie młode drzewka.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok, tym razem w leśnictwie Koszalin.

 

Tekst: Dagny Nowak-Staszewska

Zdjęcia ZHR Koszalin

Filmy: Krzysztof Kalarus