Lista aktualności Lista aktualności

Lasy - dobre sąsiedztwo

19 września Leśnicy z Nadleśnictwa Karnieszewice postanowili przybyć do Koszalina z wizytą sąsiedzką! Chcemy przedstawić mieszkańcom, lasy, które otaczają ich miasto, a także ludzi, którzy na co dzień w nich pracują. Skoro to wizyta sąsiedzka, więc  leśnicy nie przyjeżdżają z pustymi rękami:

- od rana na Rynku Staromiejskim, będzie znajdować się ekspozycja dotycząca Flory i Fauny w Lasach Państwowych, skierowana zarówno do osób dorosłych jak i dzieci,

- o godzinie 11.00 w Galerii Miejskiej City Box odbędzie się debata oksfordzka, w której wezmą udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Dubois. Debata odbędzie się z okazji Dnia Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk, a obchody takiego dnia ustanowiła Konwencja Berneńska. Debata oksfordzka powinna budzić emocje, dlatego wybraliśmy temat: „Człowiek potrzebuje lasów gospodarczych czy naturalnych?”. Spotkanie będzie trwało około 1,5 godziny, a moderatorami będą leśnicy z Nadleśnictwa Karnieszewice. Każdy kto chciałby wziąć udział w debacie, jest przez nas mile widziany!

- o godzinie 14.00 w Galerii Miejskiej City Box, otwieramy wystawę „Las w obiektywie leśników”.  Są to prace pochodzące z konkursu dla pracowników Lasów Państwowych. Konkurs  swoją pierwszą edycje miał w 2011 r. , a jego celem jest zebranie zdjęć lasu od osób, które znają go najlepiej- czyli od leśników. Zdjęcia wykonują amatorzy, dla których fotografia jest pasją, a nie źródłem utrzymania. Prezentowana wystawa obejmuje prace z kilku ostatnich edycji. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie dla mieszkańców Koszalina do końca września.

- w ciągu dnia od godziny 9.00 do godziny 15.00 na rynku będzie można spotkać leśników, porozmawiać z nimi, dowiedzieć się co słychać w lesie, poszukać odpowiedzi na nurtujące kwestie.

Spotkajmy się jak sąsiedzi!