Lista aktualności Lista aktualności

Informacja z XVIII Mistrzostw Polski Leśników w Tenisie Stołowym

Na podstawie Decyzji nr 215 znak: GK. 166.18.2017. w dniach 15-18 listopada 2017 roku. w Złotowie /RDLP w Pile/, odbyła się wielofunkcyjna impreza pracownicza, wyczerpująca znamiona wspólnego przedsięwzięcia jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, pod nazwą XVIII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym, zorganizowana przez RDLP w Pile - Nadleśnictwo Złotów, we współpracy z Krajowym Sekretariatem Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajową Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność".

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 89 zawodników. Miłą niespodzianką było dołączenie reprezentacji RDLP w Krośnie, z rewelacyjnie grającą Panią Bożeną Pająk, która w Kategorii Pań sprawiła niespodziankę zajmując drugie miejsce. Tytuł mistrzowski w tej kategorii wywalczyła Monika Idczak z RDLP we Wrocławiu /N-ctwo Legnica/, a trzeci stopień na podium zajęła Aleksandra Dolak z RDLP w Szczecinku /N- ctwo Szczecinek/.

W kategorii kadry kierowniczej tytuł mistrzowski z poprzedniej edycji obronił Piotr Niemiec - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica /RDLP w Zielonej Górze/. Nie poprawił swojej pozycji z ubiegłego roku Sławomir Lipski - Naczelnik Wydziału KiAW w RDLP w Lodzi, zdobywając srebrny medal. Na trzecim miejscu uplasował się Nadleśniczy N-ctwa Świdnica / RDLP we Wrocławiu / Roman Bereźnicki.

W kategorii ogólnej tytuł mistrzowski obronił Andrzej Świerczek z RDLP w Szczecinku /N-ctwo Karnieszewice/, któremu uległ wyjątkowo skuteczny defensor Ryszard Kulak z RDLP we Wrocławiu /N-ctwo Międzylesie/. Dużą sensacją było wygranie pojedynku o trzecie miejsce przez Sebastiana Rosołowskiego z RDLP w Szczecinku /Nadleśnictwo Manowo/, który w piątym decydującym o zwycięstwie secie, pomimo niesprzyjającemu wynikowi 4:10. ostatecznie wygrał mecz stosunkiem punktów 12:10.

W grach deblowych niespodziewanie zwycięstwo odniosła para rodzinna RDLP w Radomiu / N-ctwo Daleszyce/ Błażej i Krzysztof Gola. Drugie miejsce zajęli Andrzej Świerczek i Zbigniew Kuszlewicz z RDLP w Szczecinku /N-ctwo Karnieszewice/. a po brąz w tym roku sięgnęli Ryszard Kułak i Edward Tereszczyn, reprezentujący RDLP we Wrocławiu /N-ctwa Międzylesie i Węgliniec/.

W klasyfikacji drużynowej ponownie bezkonkurencyjną była drużyna RDLP w Szczecinku, w składzie: Sebastian Rosołowski, Andrzej Świerczek, Karol Sztobnicki, Zbigniew Kuszlewicz, Sylwester Kupczyk, Daniel Lemke i Aleksandra Dolak, zdobywając 278 punktów. Miejsce drugie, z 249 punktowym dorobkiem, wywalczyli reprezentanci RDLP we Wrocławiu, w składzie: Monika Idczak, Roman Bereźnicki, Ryszard Kulak, Edward Tereszczyn, Mirosław Aniołek i Tomasz Stachera. Brąz ze zdobyczą 239 punktów zdobyli zawodnicy RDLP w Radomiu. Punktującymi zawodnikami byli: Błażej Gola, Ryszard Kruk, Tomasz Sobczyk oraz Krzysztof Gola.

Gratulacje oraz gorące słowa podziękowania, należą się Dyrekcji RDLP w Pile oraz Nadleśnictwu Złotów; za wzorową organizację i zaangażowanie w oprawę zawodów.

Według ustaleń z odprawy kierowników drużyn, od następnego roku każda RDLP będzie mogła wystawić maksymalnie po 2 zawodników w kategoriach pań i kierowniczej oraz wszyscy zgłoszeni zawodnicy będą klasyfikowani w kategorii drużynowej.

XIX Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym odbędą się w Bilczy k/Kielc, na terenie RDLP w Radomiu, w dniach 7-10 listopada.