Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie ze Środowiskowymi Domami Samopomocy

W dniu 19.09.2019 r. pracownicy Nadleśnictwa Karnieszewice, wraz z podopiecznymi Środowiskowych Domów Samopomocy, spotkali się na zajęciach edukacyjnych połączonych z grzybobraniem w miejscowości Przytok.

Do karnieszewickich lasów przyjechało ponad dwieście osób kochających las i zbieranie grzybów. Nadleśnictwo przygotowało prezentację przedstawiającą grzyby jadalne oraz te, które łudząco je przypominają, ale są trujące. Oprócz tego leśnicy byli przewodnikami po terenie, sprawdzali również zawartość wszystkich koszyków, zapewniając bezpieczny przebieg spotkania.

Organizatorzy wydarzenia, czyli  Środowiskowy Dom Samopomocy „Szansa” z Sianowa, zorganizowali konkurs. Zwycięzcą w kategorii „największej ilości grzybów jadalnych” został ŚDS
w Kępicach, natomiast największego, zdrowego borowika znaleźli podopieczni ośrodka wsparcia z Trzynika. Nadleśnictwo Karnieszewice podarowało drobne upominki dla domów biorących udział w wydarzeniu.

Wydarzenie jest wpisane w terapię podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy i zostało zrealizowane po raz piętnasty.

Uczestnicy wydarzenia:

ze Sławoborza- ŚDS „Na leśnej”, Szczecinka- ŚDS „Walentynka”, z Bobolic- ŚDS „Odnowa”, z Będzina -ŚDS „Razem Radośniej”, ŚDS „Razem Łatwiej” z Klępczewa k. Świdwina, ŚDS z Kępic, Gminę Polanów reprezentował ŚDS„OAZA” z Krągu, po raz pierwszy udział wzięła grupa z Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Kołobrzegu - Filia w Trzyniku.