Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie

Już po raz czternasty Nadleśnictwo Karnieszewice gościło mieszkańców i wychowanków Domów Społecznych z regionu środkowego pomorza. Cel spotkania tradycyjnie był taki sam - grzybobranie.

W tym roku padła rekordowa ilość uczestników, gdyż na parkingu leśnym w Przytoku spotkało się ponad 200 osób. Gościliśmy środowiskowe domy pomocy społecznej ze Sławna, Szczecinka, Klępczewa, Kępic, Sławoborza, Białogardu, Bobolic, Krągu k. Polanowa, Manowa, Biesiekierza i Sianowa. W spotkanie włączył się również sianowski Dzienny Dom Seniora.

Leśnicy odpowiedzialni byli za wytyczenie tras grzybiarzy, opiekowali się grupami podczas dwugodzinnego spaceru i co najważniejsze- pilnowali aby zbierane były tylko gatunki grzybów jadalnych.

Wydarzeniu zawsze towarzyszy konkurs na zebranie jak największej ilości grzybów jadalnych, a także najładniejszego, zdrowego borowika.

Głównym organizatorem spotkania był ŚDS „Szansa” w Sianowie, a więc placówka z którą nadleśnictwo współpracuje od lat.

Bardzo nam miło, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnym wydarzeniu, które pozwoliło choć na chwilę osobą z domów społecznych, zapomnieć o codziennych problemach i troskach. Po rak kolejny możemy śmiało powtórzyć znane wśród leśników hasło- „Las dobre sąsiedztwo”.

Zdjęcia: Katarzyna Gawienowska, Karolina Staniewicz